Mám šanci být úspěšný?

Kolem je plno konkurence, mohu uspět? Myslíš, že má tenhle nápad smysl? Nevíš v čem by se dnes dalo podnikat?..

1000 a 1 otázek položených špatně. Duplikátorem nejistoty a špatně položených otázek je, když se navíc ptáte nesprávných lidí. Pojďme si definovat úspěch. Co pro vás znamená úspěch? Za mě je to stav mysli, kdy můžeme dělat svobodná rozhodnutí. Tím pádem jsme úspěšní všichni, ne?

Opak je pravdou. Spousta lidí (není to tak dávno, kdy i já) žije v obavách a jsou ovládaní strachem. Za strach si dosaďte cokoliv. Jde o to, že na základě strachu a nejistoty si pak pokládají podobné otázky, jaké jsem zmínil výše. Rozvíjejí sami se sebou debaty o tom, co by se mohlo pos***rat. 😀 Tím pádem si vytváří predikce a scénáře, které vedou k neúspěchu nebo ještě přesněji – k nicnedělání.

Můžete si všimnout, že v celém předchozím odstavci jsme zatím jen ve své mysli na kterou nepůsobí žádné vnější vlivy. Přemýšlíme o tom na základě naučených vzorců chování a myšlení, které si s sebou neseme od dětství. Přebíráme je od našich rodičů, učitelů, spolužáků a společnosti, ve které se pohybujeme.

Celé dětství jsem strávil více méně ve společnosti, kde převládla negativita. Vždy, když se někde setkám s názorem “jste průměrem 5 lidí, se kterými se setkáváte”, myslím si, že je to blbost. Startovní čára může být kdekoliv. Ano, můžete být průměrem svého okolí, pokud si to připustíte. Jenže ve chvíli, kdy si uvědomíte kolik je možností, najdete se v nějaké činnosti a když to celé shrnu – poznáte sami sebe, tak v tu chvíli jste předurčení k úspěchu.

Existuje zkratka?

networkingČtěte knížky, navštěvujte semináře a poznávejte lidi, kteří jsou na stejné vlně. Když budete mít otázky, ptejte se lidí, kteří už dělají to, co chcete dělat vy. Ve chvíli, kdy věnujete pozornost svým cílům, začnou přicházet příležitosti, nápady a lidi, kteří mohou být vaší zkratkou. Před rokem jsem náhodou narazil na video Josefa Hoanga (FB) a později Moniky Čejkové (FB). Za sebe mohu doporučit, protože tihle dva vám předají kopu uvědomění a knowhow v začátcích už jen tím, co sdílí ve svých videích a na svých sítích.

Nehledejte zkratku k tomu být úspěšní. Ať už za úspěch považujete cokoliv – svoboda, peníze, zdraví,… Samotná cesta k tomu už může vzbuzovat pocity úspěchu a štěstí. Tím, že si jí budete užívat!

Plňte si svoje sny!

Byl pro vás obsah přínosný?

Pokud se vám příspěvek líbil, budu rád, když ho sdílíte mezi své přátele na sociálních sítích.

Můžete se přihlásit k odebírání novinek

Pro přihlášení vyplňte svůj e-mail v hlavičce webu a do schránky vám přijde potvrzení, které je potřeba schválit. Poté vám dám vědět vždy, když napíšu nový příspěvek nebo oznámení!

Sledovat mě můžete na sítích
Přečtěte si další příspěvky na blogu
Vyhledávání
Kategorie příspěvků
Uzavřená skupina na facebooku
Způsob platby

Na tomto webu můžeš bezpečně platit kartou nebo bankovním převodem.

visa
mastercard
Gopay
Close Menu
Dočasně nedostupné

Web je částečně uzavřený. Pracuji na pozadí a optimalizuji jeho rychlost. Zkuste to prosím později.