Sociální sítě jako vedlejší příjem

Máš instagram nebo facebook? Tohle snad slyšel každý. Sociální sítě mění způsoby komunikace a doslova nám ovlivňují životy. To není nic nového. Chci se zaměřit hlavně na to, jakým způsobem to vnímám a poradit, jak se přizpůsobit. Protože co si budeme.. doba je taková. Pokud nejdeme s ní, tak nám utíká. Nepočká na nás. To platí a bude platit v kterékoliv době. Pokud chceme být, jak se říká, ve správnou chvíli na správném místě, musíme se naučit tyhle sítě ovládat. Vytvořit si k ním postoj a přistupovat k nim vědomě. Aby neovládaly ony nás, ale my je. Platí totiž, že sociální sítě – ať už facebook, instagram a další, jsou dobrým sluhou, ale špatným pánem.

Všichni jsou na telefonech..

Instagram příjem
Spusta lidí žije svůj život za obrazovkou svého telefonu. Je to smutné? Děti na tom tráví hodně času a na ulici chodí zombíci? Mělo by to tak být? To je otázka. Odpověď je na každém z vás. Fakt je ten, že to tak zkrátka je. Setkáváte-li se s těmito otázkami, pravděpodobně přichází od lidí, kteří běhali venku bez telefonu a jedinou elektronikou v kapse bylo Tamagotchi. Kdo ho měl, byl cool. No, měl jsem ho taky.

Měli jsme super dětství. Pátrat v minulosti a vzpomínat znamená stát na jednom místě. Teď je teď a kdo ví, co přinese zítřejší den. Jistě vím jen to, že dnes je cool člověk, který se ráno probudí a má možnost oslovit svojí cílovou skupinu ještě před tím, než vyleze z postele. Aby docílil téhle možnosti, musel trávit hodiny času budováním svého publika. Utopil spoustu času v telefonu, tabletu nebo počítači, aby si vytvořil tuhle příležitost. Zatímco většina lidí používá sociální sítě jako “konzument”, tenhle člověk viděl příležitost, začal a vytrval. Dnes mu stačí vyřizovat e-maily a fotit se s produkty, které mu firmy zdarma posílají k propagaci. Druhý zase využívá svoje sítě k propagaci svých služeb a produktů.

Jsi konzument nebo vidíš příležitost?

Jsme ve spojení. Je fajn, že si můžeme psát a sdílet obrázky. Všechno to podstatně zrychluje a usnadňuje práci. Sociální sítě jsou vlastně konstruovaný, aby nás propojovaly a usnadňovaly práci. Jenže hodně lidí je používá jen k tomu. Píšou si, posílají a sdílejí obrázky, videa. Zatímco jiní mezi tyhle příspěvky dávají reklamy a prezentují sami sebe, protože vědí, že je to silné médium a mohou z toho těžit.

Ochočte si vaše sítě, ušetříte čas

Instagram ušetři čas

Začněte používat sítě vědomě. Neomezí vás to v tom, že je pořád můžete používat ke komunikaci. Vědomé používání sociálních sítí vám otevře dveře k dalším příležitostem. Příležitostem jako jsou různé spolupráce, propagace a jiné. Můžete těžit z toho, že vás lidi sledují. Budovat si svojí osobní značku.

Ochočte si je. Nastavte se tak, že je budete aktivně používat každý den po určitou dobu, věnujete jim stejný čas, který jste zvyklí. Jen s rozdílem, že si budete cíleně budovat vlastní publikum, aby všechen obsah, který na ně nahrajete, začal pracovat pro vás. To znamená, že směníte svůj čas s vědomím toho, že si vybudujete instagram, facebook nebo jinou síť, abyste se ocitli na druhém břehu mezi influencery. Tedy lidmi, kteří mají vliv a prostředky k oslovení stovky a tisíců lidí. Směníte čas, abyste za nějakou dobu mohli vyřizovat maily, fotit produkty a propagovat.

Kdyby to dělali všichni tak..

Tak co? Nebudou “konzumenti”? Budou. Na lodi je pořád dost místa, ne všichni chtějí plout. To se mi povedlo, že jo? Jde o to, že bude pořád kvanta lidí, kteří sítě používají nevědomě. A to je úplně v pořádku. Ne každý má ambice nebo potřebu něco takového dělat. Taky si spousta lidí uvědomuje, ale nic pro to nedělá. To ale není vědění v tom pravém smyslu. Součástí uvědomění je přirozeně akce. Takže vidíte-li příležitost zabezpečit si polopasivní příjem za tu cenu, že si s trpělivostí vybudujete jednu ze sítí, měli by jste začít. Čas běží a doba nečeká.

Byl pro vás obsah přínosný?

Pokud se vám příspěvek líbil, budu rád, když ho sdílíte mezi své přátele na sociálních sítích.

Můžete se přihlásit k odebírání novinek

Pro přihlášení vyplňte svůj e-mail v hlavičce webu a do schránky vám přijde potvrzení, které je potřeba schválit. Poté vám dám vědět vždy, když napíšu nový příspěvek nebo oznámení!

Sledovat mě můžete na sítích
Přečtěte si další příspěvky na blogu
Vyhledávání
Kategorie příspěvků
Uzavřená skupina na facebooku
Způsob platby

Na tomto webu můžeš bezpečně platit kartou nebo bankovním převodem.

visa
mastercard
Gopay
Close Menu
Dočasně nedostupné

Web je částečně uzavřený. Pracuji na pozadí a optimalizuji jeho rychlost. Zkuste to prosím později.